24 kwietnia 2020

28 – letnie doświadczenie na rynku – kilka informacji z mojej historii

Czy wiesz, że w 1994 roku, kiedy rozpoczynałem własną działalność pośrednictwa kredytowego, banki nie oferowały kredytów hipotecznych? Oprocentowanie na poziomie 45% nie dawało szans na ich spłatę.

Początek mojej działalności związany był z prowadzeniem biura kredytowego, które zajmowało się tylko obsługą sprzedaży ratalnej na zakup sprzętu RTV, AGD, mebli, komputerów. Oprocentowanie kredytów w tamtym wynosiło 42%.  Było to oprocentowanie najniższe, które dzisiaj moglibyśmy nazwać promocyjnym. W tamtym czasie takiego słowa jeszcze powszechni się nie używało. Standardowe oprocentowanie wahało się na poziomie 44 – 46%.

W tamtym czasie przelew z banku do banku przechodził dopiero po tygodniu. Aby przesłać pieniądze innej osobie lub firmie należało udać się do banku i ręcznie wypełnić blankiet przelewu.

Czy wiesz, że w 1994 roku, kiedy rozpoczynałem własną działalność pośrednictwa kredytowego, telefonia komórkowa w Polsce dopiero się rozwijała?

Komunikacja na odległość odbywała się poprzez telefoniczną sieć stacjonarną, w dodatku bardzo przestarzałą. Aby zadzwonić do drugiej osoby, należało wykręcić numer odbiorcy na tarczy numerycznej w stacjonarnym aparacie telefonicznym i zajmowało to trochę czasu.

Z przesyłaniem dokumentów na odległość też nie było łatwo. Odbywało się to drogą faksową, a jakość dokumentów była co najmniej słaba i często nieczytelna.

Czy wiesz, że w 1994 roku, kiedy rozpoczynałem własną działalność pośrednictwa kredytowego, średnia wartość udzielanego kredytu ratalnego przekraczała milion złotych? Było to jeszcze przed denominacją złotego.

Ile milionów kosztowały popularne towary w 1994 roku.

Zobacz inne wpisy

Messenger
artur@tomaszewskikredyty.pl
+48 601 643 088
Artur Tomaszewski
Kaszubska 10, lokal 14
75-036 Koszalin
Dni robocze / 9:00 — 17:00
Soboty i niedziele / Nieczynne
Kaszubska 10, lokal 14
75-078 Koszalin
Śledź na Facebooku
menu