19 czerwca 2021

Jaki jest najtańszy kredyt hipoteczny?

To najczęściej zadawane pytanie przez klientów. 

Poszukując najtańszego kredytu hipotecznego musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań. 

Pierwsze. Dotyczy wkładu własnego. Najlepiej, żeby był nie mniejszy niż 20%. Wtedy kredyt będzie dużo tańszy. Ponadto dostępna będzie oferta każdego banku. Jeśli wkład będzie niższy to nie masz co liczyć na najtańszą ofertę.

Drugie.  Dotyczy celu kredytowania. Nie w każdym banku można sfinansować każdy cel. Są banki, w których np. nie można kupić działki. Inne banki nie finansują budowy. Jeszcze inne nie kredytują zakupu lokalu mieszkalnego w trakcie jego budowy od dewelopera.

Trzecie. Dotyczy źródeł dochodu i jego wysokość. Kierując swoje kroki do najtańszego banku możesz się rozczarować. Możesz nie spełniać kryterium skorzystania z najtańszego kredytu. Ponadto, możesz  nie mieć zdolności kredytowej lub bank nie zaakceptuję twojego dochodu.  

Czwarte. To obiektywne kryteria całkowitych kosztów kredytu. Policzyłem wszystkie koszty bezpośrednio związane z kredytem tj. odsetki, prowizje, ubezpieczenie na życie i lub ubezpieczenie od utraty pracy. Inni dodają do tego jeszcze koszty ubezpieczenia nieruchomości, obsługi ROR, wyceny. Do analizy przyjąłem kredyt w wysokości 300 tys. zł. i wkład własny 20%. Cena takiej inwestycji nie może być niższa jak 375 tys. zł. Dodałem jeszcze istotny parametr tj. wartość wyceny. Ma to istotne znaczenie.

Aby lepiej to wyjaśnić obejrzyj filmik ukazujący jak poszukuję najtańszego kredytu hipotecznego. Prześledzisz w nim jak ten ranking będzie się zmieniał, jeśli nie będziesz mógł spełnić niektórych, istotnych elementów ofert promocyjnych. 

Zobacz inne wpisy

Messenger
artur@tomaszewskikredyty.pl
+48 601 643 088
Artur Tomaszewski
Kaszubska 10, lokal 14
75-036 Koszalin
Dni robocze / 9:00 — 17:00
Soboty i niedziele / Nieczynne
Kaszubska 10, lokal 14
75-078 Koszalin
Śledź na Facebooku
menu