18 lutego 2024

Mieszkanie na Start – kalkulator

Przygotowałem kalkulator, przeliczający wszystkie parametry na których opierają się założenia nowego programu Mieszkanie na Start.

Pierwszy parametr to liczba osób w rodzinie

Ustawodawca wyznaczył progi maksymalnej kwoty kredytu w stosunku do ilości osób w  w gospodarstwie domowym. Jeśli tak wyznaczona kwota kredytu z dopłatą będzie mniejsza od ceny zakupu nieruchomości to na różnicę trzeba będzie wziąć kredyt na standardowych warunkach cenowych. Im cena nieruchomości będzie wyższa w stosunku do maksymalnej kwoty kredytu z dopłatami to efekt dopłat będzie malał. Program wylicza wysokość rat obu kredytów oraz sumy całkowitych kosztów do zapłacenia.

Drugi parametr to dochód netto w rodzinie

Tu również wyznaczone są progi dochodów w w gospodarstwie domowym. Ich przekroczenie powoduje obniżenie wysokości dopłat. Wystarczy wpisać w moim programie dochód netto i automatycznie nastąpi  wyliczenie ewentualnego obniżenia wysokości dopłat. Dodam tylko, że ustawodawca przewiduje wyliczenie dochodu jako średnią miesięczną wyliczona w oparciu o dochody z poprzedniego roku.

Trzeci parametr to koszty budowy 1 m2

Ustawodawca podwyższył ten koszt w niektórych miastach wojewódzkich. Dzięki temu kwota maksymalnego kredytu z dopłatą ulega zwiększeniu. W moim programie automatycznie następuje wyliczenie powiększonej kwoty kredytu dla inwestycji w tych wybranych miastach.

Czwarty parametr to wysokość oprocentowania kredytu z dopłatą

Jest on uzależniony od ilości osób w rodzinie. Dla singla wyznaczono poziom 1,5%, ale dla rodziny czteroosobowej już 0%. Mój kalkulator automatycznie przelicza wysokość stopy procentowej kredytu z dopłatą w zależności od ilości osób w rodzinie.

Inne funkcje kalkulatora

W kalkulatorze dodałem również inne opcje. Dzięki nim w ofercie dla klienta pojawiają się informacje czy są spełnione bądź nie kryteria skorzystania z programu Mieszkanie na Start. Ponadto wszystkie wyliczenia rat kredytu z dopłatą jak i kredytu uzupełniającego oraz standardowego kredytu hipotecznego podane są w postaci wykresów. 

Działanie kalkulatora

Jak otrzymać ofertę na kredyt w programie Mieszkanie na Start?

Jeśli polubisz mojego fanpage i udostępnisz innym osobom link do mojego https://www.facebook.com/kredytyhipotecznekoszalin

otrzymasz trzy scenariusze interesującego cię kredytu z dopłatami.

Abym mógł przygotować ofertę na dopłaty zgodnie z dostępnymi w internecie założeniami do tego programu musiałbym otrzymać następujące informacje:

    1.Cena zakupu

    2.Wkład własny na zakup.

    3.Okres spłaty kredytu.

    4.Ilość osób w rodzinie.

    5.Nazwa miasta położenia nabywanej nieruchomości + tylko jeśli jest to miasto wojewódzkie.

    6.Przedział dochodu brutto w rodzinie – średnia z sześciu ostatnich miesięcy. Do 10 tys., 10-18 tys., 18-23 tys., 23-28 tys., 28-33 tys., powyżej 33 tys.

    7.Adres mailowy do wysłania oferty w pliku pdf.

Podstawowe założenia w programie Mieszkanie na Start? – przeczytasz tutaj>>>

Kompendium wiedzy o kredycie bez wkładu własnego – Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy – przeczytasz tutaj>>>

Kredyt hipotecznym online – przeczytasz tutaj >>>

Zobacz inne wpisy

Messenger
artur@tomaszewskikredyty.pl
+48 601 643 088
Artur Tomaszewski
Kaszubska 10, lokal 14
75-036 Koszalin
Dni robocze / 9:00 — 17:00
Soboty i niedziele / Nieczynne
Kaszubska 10, lokal 14
75-078 Koszalin
Śledź na Facebooku
menu