23 kwietnia 2020

O ile zmienił się całkowity koszt kredytu hipotecznego pomiędzy styczniem a kwietniem 2020 r.

Zobacz jak zmienił się całkowity koszt kredytu hipotecznego w bankach w okresach pomiędzy styczniem a kwietniem 2020 r. Do wyliczeń przyjąłem kredyt 250 tys. zł na okres 30 lat dla 20% wkładu własnego.

Mimo wzrostu marż w bankach całkowity koszt kredytu w ciągu trzech miesięcy uległ znacznemu obniżeniu się nawet o ponad 50 tys. zł. Jest to skutek obniżenia zmiennego elementu oprocentowania kredytu hipotecznego tj. stawki WIBOR z 1,70% na początku roku do 0,7% w kwietniu.

Czy zatem warto zaciągać kredyt hipoteczny w obecnym okresie?

Jeśli masz stabilne dochody i zależy Ci na inwestycji w zakup nieruchomości lub budowę domu to należy zastanowić się nad wyborem właściwej oferty. Obecna sytuacja na rynku, związana z wystąpienie pandemii, spowodowała podwyższenie marż bankowych. Za kilka lat, kiedy sytuacja na rynku powróci o normalności, banki ponownie wrócą do niższych marż, może nawet korzystniejszych niż z początku tego roku.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem w obecnym czasie jest wybór ofert tych banków, które nie posiadają żadnych dodatkowych kosztów udzielenia kredytu oraz nie pobierają prowizji za wcześniejszą jego spłatę.

Wybór tej strategii zakłada przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku w momencie kiedy będą obniżane marże w bankach.

Koszty takiej operacji wyniosą około 700 zł, dla inwestycji w lokal mieszkalny i 1000 zł dla inwestycji w dom. Jest to koszt wyceny nieruchomości, wykreślenia spłacanej hipoteki i wpisania hipoteki nowego kredytu.

Przy założeniu, że po trzech latach będzie można przenieść kredyt hipoteczny do innego banku, oferującym niższą marżę o 0,5% będzie można będzie zyskać na całkowitych kosztach kredytu kilkanaście tysięcy zł.

Jeśli planujesz w najbliższym czasie zakup nieruchomości lub budowę domu to rozważ powyższą strategię.

Dla wzajemnego bezpieczeństwa proponuję kontakt telefoniczny i mailowy. Moi klienci od wielu lat korzystają z tej formy realizacji całego procesu kredytowego.

Pamiętaj, że pośrednicy kredytowi nie mogą pobierać od Ciebie żadnej prowizji.

Decydując się na współpracę ze mną możesz liczyć na sprawne załatwienie wszystkich formalności kredytowych i pozyskanie najkorzystniejszego kredytu hipotecznego na rynku.

Zobacz inne wpisy

Messenger
artur@tomaszewskikredyty.pl
+48 601 643 088
Artur Tomaszewski
Kaszubska 10, lokal 14
75-036 Koszalin
Dni robocze / 9:00 — 17:00
Soboty i niedziele / Nieczynne
Kaszubska 10, lokal 14
75-078 Koszalin
Śledź na Facebooku
menu