12 czerwca 2020

Kredyt dla osób uzyskujących dochody za granicą

Uwaga

Dla wygody klientów cała procedura kredytowa odbywa się w formie telefonicznej i mailowej. Podpisanie wniosku kredytowego a potem umowy kredytowej jest w miejscu zamieszkania klienta w Polsce. Namawiamy do podpisania pełnomocnictwa notarialnego do kredytu i zakupu nieruchomości. Posiadamy odpowiednie wzory pełnomocnictw, akceptowanych przez banki.

Osoby uzyskujące dochody za granicą naszego kraju, w tym marynarze, muszą spełniać następujące kryteria i wymogi:

1. Posiadać obywatelstwo polskie.
2. Posiadać zameldowanie w Polsce.
3. Obywatele polscy, będący w związku małżeńskim z obywatelami innych państw UE, nie mogą łączyć z nimi dochodów, jeśli te dochody uzyskiwane są poza Polską. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest dokonanie rozdzielności majątkowej.
4. Obywatele polscy, będący w związku nieformalnym z obywatelami innych państw UE, mogą razem nabywać nieruchomość na terenie Polski – w takim przypadku jedynym kredytobiorcą jest obywatel Polski, a jego partner wyraża zgodę na obciążenie hipoteką nabywanej nieruchomości. W takiej sytuacji obcokrajowiec nabywa udziały w nieruchomości za gotówkę, a Polak/Polka na swój udziały zaciągają kredyt. Od wysokości tego nabywanego udziału musi wnieść wkład własny od 20 do 30%.

Na dzień dzisiejszy, cztery banki posiadają w swojej ofercie kredyt dla Polaków uzyskujących dochody poza granicami naszego kraju.

W pierwszych dwóch bankach kredyt udzielany w walucie dochodu. Akceptowane są dochody w euro, koronach norweskich, dolarach i koronach szwedzkich. Minimalny wkład własny to 20% a okres kredytowania 360 miesięcy.

Pozostałe dwa banki akceptują dochody Polaków uzyskujących dochody poza granicami naszego kraju, jeśli łączone są z dochodami w złotówkach. Łączyć dochody można ze współmałżonkiem, rodzicami lub innymi osobami uzyskujących dochody w złotówkach. Kredyt udzielany jest przez te banki w złotówkach. Minimalny wkład własny to 20% a okres kredytowania wynosi 360 miesięcy.

Zobacz inne wpisy

Messenger
artur@tomaszewskikredyty.pl
+48 601 643 088
Artur Tomaszewski
Kaszubska 10, lokal 14
75-036 Koszalin
Dni robocze / 9:00 — 17:00
Soboty i niedziele / Nieczynne
Kaszubska 10, lokal 14
75-078 Koszalin
Śledź na Facebooku
menu