12 czerwca 2020

Kredyt dla obcokrajowców

Obywatele innych państw, będących zarówno członkami UE jak i spoza niej mogą starać się o kredyt na zakup nieruchomości w Polsce pod warunkiem uzyskiwania dochodów w naszym kraju.

Podstawowym warunkiem jaki muszą spełnić obywatele krajów nie będących członkami UE jest posiadanie aktualnej karty czasowego pobytu oraz numeru pesel. Kilka banków akceptuje tylko kartę stałego pobytu.

Rodzaj, źródło dochodów oraz sposób obliczania zdolności kredytowej jest taki sam jak w przypadku obywateli polskich.

Osobnym problemem jest możliwość nabycia nieruchomości przez obywatela innego państwa, ponieważ w niektórych przypadkach będzie istniała konieczność uzyskania zezwolenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W takim przypadku zezwolenie wydawane jest na zakup konkretnej nieruchomości, dlatego najpierw należy ustalić czy takie zezwolenie będzie wymagane. Jeśli tak to proponowałbym uzgodnić ze sprzedającym warunki transakcji uwzględniającej okres uzyskania zgody MSWiA, która trwa minimum 6 miesięcy.

Na moim blogu umieściłem informacje o nabywaniu nieruchomości w Polsce przez cudzoziemców.
Dołączyłem również przydatną mapkę z zaznaczonymi gminami przygranicznymi w których obowiązuje konieczność uzyskania zgody MSWiA na zakup nieruchomości – z wyłączeniem nabycia spółdzielczego prawa do nieruchomości. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj >>>

Przed ostatecznym podjęciem decyzji o zakupie konkretnej nieruchomości należy bardzo wnikliwie przeanalizować możliwość sfinansowania jej zakupu kredytem bankowym. Mając ponad 28 – letnie doświadczenie jestem w stanie do minimum ograniczyć ryzyko niepowodzenia w przeprowadzonej takiej transakcji.

Zobacz inne wpisy

Messenger
artur@tomaszewskikredyty.pl
+48 601 643 088
Artur Tomaszewski
Kaszubska 10, lokal 14
75-036 Koszalin
Dni robocze / 9:00 — 17:00
Soboty i niedziele / Nieczynne
Kaszubska 10, lokal 14
75-078 Koszalin
Śledź na Facebooku
menu